Jakie suplementy pomogą schudnąć?

Ludzie, którzy proszą o mnie o porady dotyczące odchudzania, często są zaskoczeni tym, że polecam im stosowanie suplementów diety. Są przekonani, że jako pasjonatka fitness i propagatorka zdrowego odżywiania jestem przeciwna taki preparatom. Chętnie wyjaśnię, dlaczego ta opinia nie jest zgodna z prawdą.

Zacznę od tego, że jestem zwolenniczką stosowania suplementów wspomagających odchudzanie, a nie preparatów, które są reklamowane jako cudowne środki, zapewniające spadek wagi bez diety i treningów. Stosowanie „cudownych” środków odchudzających może mieć zły wpływ na zdrowie, a w najlepszym wypadku nie przynosi żadnych rezultatów. Istnieją natomiast preparaty, które nie zastępują diety i aktywności fizycznej, ale zwiększają ich skuteczność. Wielu osobom poleciłam stosowanie suplementów regulujących metabolizm. Spowolniona przemiana materii utrudnia odchudzanie, a u osób dążących do utrzymania wagi sprzyja odkładaniu tkanki tłuszczowej. Jeżeli Twoim problemem jest nadmierny apetyt, to możesz sięgnąć po suplementy ograniczające łaknienie. Wybierając naturalne preparaty nie musisz obawiać się o swoje zdrowie. Na uwagę zasługują również spalacze tłuszczu, czyli suplementy diety, które przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Znajdują się wśród nich preparaty przeznaczone dla osób, które mają problem z nadciśnieniem.

male-719539_640

Oczywiście, nie można przesadzać z ilością przyjmowanych suplementów. Jeżeli stosujesz jakiekolwiek leki, to włączenie do diety suplementów powinieneś skonsultować z lekarzem.