Dlaczego brak czasu na ćwiczenia to tylko wymówka?

Często słyszę od moich znajomych, że sami zaczęliby uprawiać sport, ale brakuje im na to czasu. Na takie wyznania reaguję śmiechem, ponieważ doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że brak czasu to tylko wymówka. Dowodów potwierdzających tę opinię dostarczyli mi między innymi członkowie mojej rodziny oraz przyjaciele.

Zanim powiesz, że nie masz czasu na aktywność fizyczną, podlicz ile godzin spędziłeś w ciągu ostatniego tygodnia przed telewizorem i komputerem. Dodaj do tego czas spędzony ze smartfonem w ręce oraz wylegiwanie się na kanapie. A teraz spróbuj przeznaczyć przynajmniej jedną trzecią tego czasu na ćwiczenia. Jeżeli wychodzi na to, że na trening możesz przeznaczyć pół godziny, to wybierz trening obwody. Najbardziej zapracowana osoba jaką znam to moja przyjaciółka, która jest samotną matką i pracuje, a niedawno rozpoczęła dodatkowe studia. Mimo to znajduje czas na sport. W jaki sposób to robi? Ćwiczy razem ze swoją córką. W tym miejscu chcę obalić kolejny mit, według którego rodzinne obowiązki kolidują z aktywnością fizyczną. Sport można uprawiać razem z partnerem oraz dziećmi, co ma doskonały wpływ na rodzinne relacje i uczy dzieci zdrowego trybu życia. Sport można uprawiać także w drodze do pracy. Wystarczy przesiąść się z samochodu lub autobusu na rower.

street-marathon-1149220_640

Oczywiście, nikt nie ma obowiązku być aktywnym fizycznie. Jednak zastanów się nad tym, co jest prawdziwym powodem tego, że nie uprawiasz żadnego sportu. Nie chodzi tutaj o szczerość z innymi ludźmi, ale o szczerość z samym sobą.