W I LO uczyli się samorządności
poniedziałek, 11 marca 2013

Image Budowanie obywatelskiej świadomości, kształcenie ludzi którzy w przyszłości będą troszczyć się o sprawy lokalnej społeczności. W raciborskim I LO im. Kasprowicza już po raz 7. odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie.


Tradycją stało się, że każdej edycji przyświeca odrębne hasło związane z szeroko pojmowaną wiedza o społeczeństwie. Tematem tegorocznej był "świat ideologii". Z przygotowanymi pytaniami najlepiej poradził sobie Adam Moc, gimnazjalista z Pietrowic Wielkich. Jak się okazuje nie tylko WOS jest jego mocną stroną:

Poziom konkursu z roku na rok rośnie. Świadczą o tym osiągane przez jego uczestników wyniki. Komentował Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.

Współorganizatorem konkursu w I LO od 7. lat jest młodzieżowa Rada Miasta. Młodzi radni na co dzień zajmują się wieloma innymi działaniami na rzecz Raciborza. - Chcemy pokazać, że ludzie młodzi powinni mieć większy wpływ na życie społeczne i polityczne, ponieważ to od nas zależą losy miasta w którym żyjemy – mówią młodzi samorządowcy:

W powiatowym konkursie wiedzy o społeczeństwie w I LO udział wzięło 21 osób, uczniowie z raciborskich gimnazjów nr 1, 3 i 5, Gimnazjum Dwujęzycznego, oraz Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich.


Image

Image

Image

Image

 
wstecz   dalej »
Radio Vanessa sp. z o.o.