Zginął górnik z KWK Rydułtowy-Anna
wtorek, 07 maja 2013

ImageWypadek w kopalni Rydułtowy-Anna. Dziś rano zginął tam 42-letni górnik. Do wypadku doszło tysiąc metrów pod ziemią w wyrobiskach kopalni Anna w Pszowie. Tragedia wydarzyła się w tak zwanej "upadowej". Zmarły górnik to ósma śmiertelna ofiara wypadku w polskim górnictwie od początku tego roku.

- Jadący kolejką spągowo-linową górnik, po zerwaniu się liny tejże kolejki chciał się uratować i wyskoczył z kolejki. W efekcie doznał poważnych obrażeń ciała. Lekarz, po przybyciu na miejsce tego wypadku o godzinie 6:55 stwierdził zgon, a sam wypadek miał miejsce o godzinie 5:32 - informuje Zbigniew Madej, rzecznik Kompanii Węglowej w Katowicach.

Okoliczności wypadku wyjaśniają służby nadzoru górniczego, pod kierunkiem Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku. Rejon, w którym doszło do wypadku został na razie wyłączony z wydobycia.

Zmarły górnik był żonaty, osierocił dwoje dzieci. W górnictwie pracował od wielu lat.

 
wstecz   dalej »

Sport

Sport Wiadomości sportowe
Najświeższe informacje dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych oraz rozgrywek. Ponadto wyniki spotkań, relacje oraz komentarze trenerów, zawodników i działaczy

Powiatowe ABC

powiat Elementarz powiatu
Jak działa starostwo powiatowe? Czym się zajmuje? Gdzie załatwić ważne sprawy? Dowiesz się w programie przygotowanym przez Starostwo Powiatowe

Radio Vanessa sp. z o.o.