Biesiada Śląska

Images 1 Pyrsk ludkowie! Ślonsko biesiada co niydziela jak zawszy kiedy piźnie dwanoście na zygorze. Pyjter czeko na wos ze swoimi szlagrami, więc jak chcecie, to możecie se zawszy tyrknąć do nos i pogodać z Pyjtrem na antynie. Przysyłejcie kartki i listy, kiere Pyjter wom na programie przeczyto i puści na dokładka jakiś fajny konsek. Pamientejcie ino o dopisku "Śląska Biesiada"!

A teraz już po polsku:


Wszystkich naszych słuchaczy, gustujących w folklorze i sympatyków gwary śląskiej serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 12-16 do słuchania Biesiady Śląskiej. Program ten prowadzi znany i lubiany przez słuchaczy Piotr Scholz. W programie dużo śląskiej muzyki, telefoniczne życzenia i pozdrowienia dla bliskich i znajomych. Częstymi gośćmi programu są znane zespoły oraz ciekawi ludzie.

Biesiada śląska w Radiu Vanessa jest emitowana od 7 lat, rozpowszechniając kulturę regionu śląskiego, a jej słuchalność jest coraz większa. Jest wzorem do naśladowania dla innych rozgłośni radiowych, była bowiem pierwszą tego typu audycję w eterze. W tamtych czasach zespoły prezentowały swoje piosenki na żywo w studio, a na rynku muzycznym próżno było szukać śląskich nagrań.

Audycja ta ma na celu krzewienie gwary i kultury śląskiej, muzyki,zabawy i wspólnego biesiadowania. Słuchalność tej audycji jest bardzo wysoka, a Biesiadę odbierają słuchacze z Katowic, Tarnowskich Gór, Strzelec Opolskich, Bielska, Cieszyna czy z Czech. Poza tym dzięki transmisji w internecie można słuchać Biesiady Śląskiej na całym świecie: stałych słuchaczy mamy w USA, RPA, Czechach, Holandii oraz w Niemczech. Piotr Scholz jest co roku zapraszany przez Polonię amerykańską, gdzie nasze Biesiady Śląskie są bardzo lubiane.

Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
Powiększ!
(JFlex Images v1.0 ©Ute Jacobi)
 
wstecz   dalej »

Niptel

Niptel '97
Nagroda mediów dla za ofiarną pomoc i natychmiastowe działanie w trakcie powodzi 1997 roku.

Regulamin

Podstawy zabawy
Zapoznaj się z regulaminem konkursów antenowych oraz smsowych i baw się razem z nami!

Przegląd prasy

Poranny przegląd prasy
Najciekawsze artykuły z najświeższych wydań dzienników i magazynów w porannym programie.
Radio Vanessa sp. z o.o.