Jaki sport wybrać?

Niektórzy pytają mnie, dlaczego uważam fitness za najlepszy sport. Nie mogę udzielić odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wcale nie uważam, że jest to najlepsza dyscyplina dla wszystkich. Jest najlepsza dla mnie, natomiast każdy człowiek powinien sam wybrać właściwy dla siebie sport.

Jak dokonać wyboru? Wielu trenerów twierdzi, ze należy kierować się przede wszystkim efektami, które pragnie się osiągnąć. Ja doradzam, aby skoncentrować się przede wszystkim na swoich zainteresowaniach. Jeżeli wybierzesz sport, który naprawdę lubisz, to treningi będą sprawiały przyjemność. Lubisz tańczyć? W takim razie zapisz się na kurs tańca. Interesujesz się koszykówką? W takim razie spróbuj znaleźć ekipę, z którą będziesz mógł rozgrywać mecze. Nie pociąga cię żaden sport? W takim razie wypróbuj różne dyscypliny. Zdarza się, że zaczynamy czerpać przyjemność z aktywności, które wcześniej wydawały nam się niezbyt ciekawe. Oczywiście, w przypadku sportów ekstremalnych należy wziąć pod uwagę stan zdrowia. Nie każdy może pozwolić sobie na przykład na wspinaczkę górską. Niestety, pewnym ograniczeniem bywają pieniądze. Jeżeli chcesz często grać w golfa albo nurkować to musisz przygotować się na spore wydatki. Taką aktywność można traktować jako pasję, ale na co dzień lepiej wybrać tańszy sport.

apple-841169_640

Jeżeli uważasz, że wybrany sport nie spełnia twoich oczekiwań, to zmień go. Czasami trzeba spróbować wielu dyscyplin, żeby odnaleźć tę idealną dla siebie. Najpierw jednak zastanów się nad tym, czy nie jest to zwykła wymówka, podczas gdy tak naprawdę po prostu nie chce ci się chodzić na treningi.